forum Off-road na Podlasiu - forum.podlasie4x4.pl
http://forum.podlasie4x4.pl/

Podlasie 4x4 wyprawa do Domu Dziecka w Krasnem 24.12.2013
http://forum.podlasie4x4.pl/viewtopic.php?f=33&t=1492
Strona 1 z 1

Autor:  Igor [ 25 Gru 2013, 16:40 ]
Temat postu:  Podlasie 4x4 wyprawa do Domu Dziecka w Krasnem 24.12.2013

Wczoraj zawieźliśmy prezenty choinkowe zorganizowane przez nasze stowarzyszenie dla domu dziecka w Krasnem. Pojechaliśmy na dwa autka ja i Julka oraz Karol. Spotkanie dwóch aut wypakowanych prezentami na Orlenie (wylot z Białegostoku w stronę Zabudowa)i ruszamy do celu. Ani my ani Karol za bardzo nie wiedzieliśmy jak tam dokładnie trafić, Zabłudów następnie koło „dobrych lodów” skręt w lewo i prosta, prosta i jeszcze prosta. Po jakimś czasie nasza prosta zamieniła się w drogę piaskową a po następnym odcinku w drogę nie przejezdną dla autka jakie prowadziłem – pożyczona od rodziców Toyota Rav 4. Wiadomo jak jest - każde błotko wciąga, więc decyzja jest taka – spróbujemy dotrzeć do tych zabudowań w oddali, to na pewno Dom Dziecka. Karol rusza pierwszy, jak to każdy Jeep oraz kierowca z doświadczeniem suną do przodu. Ravka niestety grzęźnie, grzęźnie coraz to bardziej i stajemy w śniegu.
Akcja zakończona ratowaniem Toyoty Rav 4 - nie mogliśmy w śniegu się doszukać mocowań, by ja pociągnąć do przodu więc całe nieprzejezdne odcinki drogi Karol ciągnie nas do tyłu. Uff jesteśmy uratowani i wreszcie po powrocie do Zabłudowa odnajdujemy drogę do Krasnego.
Prezenty wypakowane, zostaliśmy zaproszeni na kawę przez jedną z Pań. Po chwili dołącza się kolejny opiekun i zaczynamy super rozmowę o wszystkim. Pojawiają się dzieciaczki, kilkoro - ponieważ większość pojechała na święta, ale naprawdę atmosfera świetna . Dom dziecka w Krasnem w środku wygląda naprawdę bardzo ładnie a ludzie tam pracujący stwarzają niesamowita atmosferę, oraz widać iż dzieciaki przepadają za opiekunami (maluchy ciągle wiszące na szyi opiekuna) - powaga ! takich widoków często się nie widzi pomiędzy dziećmi a biologicznymi rodzicami.
Rozpisałem się gdyż wczoraj uświadomiłem sobie jak ważne jest pomaganie innym, a szczególnie maluchom w takich sytuacjach w jakich się znalazły, co ważne nie ze swojej winy. I prośba do wielu czy zamiast oświetlania naszych pięknych miejsc zamieszkania w okresie świąt nie warto zamiast 300 powiesić 100 lampek ozdobnych a resztę kaski przeznaczyć na podarki dla małych przyjaciół tak bardzo pokrzywdzonych przez los. „Bogaty jest nie ten kto ma, ale ten kto daje” – tekst ze strony dd w Krasnem…
Poniżej link do fotek.
https://plus.google.com/photos/10767986 ... banner=pwa

Autor:  Adzik [ 26 Gru 2013, 17:29 ]
Temat postu:  Re: Podlasie 4x4 wyprawa do Domu Dziecka w Krasnem 24.12.201

Kawał dobrej roboty !! :D

z przygodami..., świetnie że się udało :D

Autor:  Slawek [ 26 Gru 2013, 20:40 ]
Temat postu:  Re: Podlasie 4x4 wyprawa do Domu Dziecka w Krasnem 24.12.201

Monika, Julka, Banderas, Karol, Igor - wielkie dzięki za wymyślenie, zorganizowanie i doprowadzenie akcji do szczęśliwego końca!
Brawo ;-)

Autor:  Karol [ 26 Gru 2013, 21:16 ]
Temat postu:  Re: Podlasie 4x4 wyprawa do Domu Dziecka w Krasnem 24.12.201

Slawek napisał(a):
Monika, Julka, Banderas, Karol, Igor - wielkie dzięki za wymyślenie, zorganizowanie i doprowadzenie akcji do szczęśliwego końca!
Brawo ;-)


I dla wszystkich innych którzy pomogli :D :D :D

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/