forum Off-road na Podlasiu - forum.podlasie4x4.pl

Oficjalne forum dyskusyjne stowarzyszenia Podlasie4x4
Obecny czas: 21 Mar 2019, 09:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 05 Lip 2017, 15:49 
Offline

Rejestracja: 18 Lut 2014, 14:40
Posty: 6
ELBLĄSKIE MISTRZOSTWA H6
29 – 30.09.2017 ELBLĄG
Impreza dla właścicieli pojazdów terenowych organizowana jest w celu integracji środowiska off-road, ukazania walorów terenowych Warmii oraz nauki nie destrukcyjnego korzystania z dobrodziejstw przyrody przez posiadaczy pojazdów terenowych.
„Elbląskie Mistrzostwa H6” - EM H6 jest impreza charytatywną . Dochód z imprezy przeznaczony będzie na zakup pomocy szkolnych dla Domu Dziecka w Elblągu.
Organizator zastrzega sobie prawo interpretacji niniejszego Regulaminu i jest jedyną władzą upoważnioną do rozpatrywania i rozstrzygania wszelkich rozbieżności i wątpliwości, które mogą powstać przy stosowaniu i interpretacji niniejszego Regulaminu i innych ustaleń dotyczących imprezy.
1. Organizator zapewnia:
przygotowanie trasy (pozwolenia na przejazd)
notatki nawigacyjne
oraz powołuje Sędziów Sportowych do kontroli w czasie trwania imprezy
zapewnia kolację integracyjną na zakończenie imprezy
wręczy puchary dla zwycięzkich załóg.
2. Załoga składa się z 2 osób: kierowca (posiadający prawo jazdy kat odpowiadającej prowadzonemu pojazdowi) i pilot oraz musi posiadać przynajmniej jeden telefon komórkowy. (Wpisowe od dwu osobowej załogi 350zł , kazda dodatkowa osoba w załodze 150zł płatne przelewem na konto)
3. Załogi zobowiązuje się do zachowania maksymalnej ostrożności na próbach sprawnościowych i trasie dojazdowej.
Uczestnicy są obowiązani do:
- przystępowania do uczestnictwa w imprezie w stanie zdrowia nie stanowiącym przeciwwskazania do prowadzenia pojazdów samochodowych oraz podejmowania wysiłku fizycznego,
- unikania i zapobiegania sytuacjom mogącym sprowadzić niebezpieczeństwo na uczestników, organizatorów lub osoby trzecie, jak również ich mienie (w szczególności zabrania się stania poniżej samochodu podczas pokonywania stromizn; używania wyciągarki w sposób grożący zerwaniem liny i zranieniem Uczestników lub innych osób),
- udzielania wzajemnej pomocy w razie wypadków lub wystąpienia innych niebezpiecznych sytuacji, oraz powiadomienia o zaistniałych zdarzeniach organizatorów oraz służby ratownicze/medyczne,
- dbałości o środowisko .
- na trasie, poza Próbami Przejazdu, zawodników obowiązują przepisy ruchu drogowego,
- Uczestnicy potrzebujący specjalnych leków i zażywający je stale muszą zapewnić je sobie sami. Pozostałym zalecamy zabranie, oprócz wymaganego zestawu pierwszej pomocy, "podręcznej apteczki". Organizatorzy nie przyjmują na siebie żadnej odpowiedzialności za problemy wynikłe ze złego stanu zdrowia uczestników,
- w czasie całej imprezy uczestnicy muszą stosować się do regulaminu imprezy, poleceń organizatorów, sędziów i innych osób wskazanych i upoważnionych przez organizatora. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonywania wszelkich i wszystkich koniecznych zmian w imprezie, wynikających z działania siły wyższej, wystąpienia powodów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa lub nakazanych przez władze, a także do całkowitego odwołania imprezy, jeżeli będzie to konieczne ze względu na niezwykłe okoliczności, bez przyjmowania żadnej odpowiedzialności za straty.
4. Na trasie rajdu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu(Niezastosowanie się do tego grozi wykluczeniem z imprezy ).
5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody i straty tak w stosunku do załóg i ich sprzętu jak też za spowodowane przez nich szkody w stosunku do osób trzecich i ich mienia przez cały czas trwania imprezy. Załogi startują na własne ryzyko.
6. Za zachowanie oraz szkody wyrządzone przez osoby towarzyszące odpowiada kierowca załogi zgłoszonej do imprezy.
7. Zabrania się, pod rygorem wykluczenia z zawodów, zabierania do samochodu rajdowego i przewożenia osób postronnych nie zgłoszonych jako uczestnicy.
8. Zabrania się chodzenia po terenie prób przejazdu w czasie, gdy jedna z załóg pokonuje trasę.
9. Zabrania się zawracania i jazdy pod prąd. Zjechanie z trasy wytyczonej przez organizatora będzie skutkowało dyskwalifikacją.
10. Korzystanie załogi uczestniczącej w imprezie z pomocy osób nie biorących udziału w imprezie ( nie zgłoszonych na imprezę) skutkuje dyskwalifikacją.
11. Zabrania się używania pił spalinowych oraz ręcznego wycinania drzew i krzewów.
12. Przy używaniu wyciągarek obowiązkowe jest używanie pasów zabezpieczających drzewo pod karą dyskwalifikacji.
13. Wyjezdzanie poza taśmy skracanie odcinków będzie skutkowało dyskwalifikacją. Nieumyślne zerwanie taśmybędzie skutkowało doliczeniem do czasu przejazdu odcinka 30min.
14. Naklejki organizatorów i sponsorów należy nakleić w widocznym miejscu na pojazdy.
15. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania prób lub zmiany trasy bez podania przyczyny.
16. Kartę drogową wypełniamy dokładnie i czytelnie. Karta drogowa jest podstawą do klasyfikacji końcowej. (Jedno okrążenie trasy, odcinka to jeden punkt).
17. Kartę drogową należy zdać do wyznaczonej przez organizatora godziny lub po wyznaczonym przez organizatora czasie od chwili startu. Kartę odplombowuje organizator lub sędzia. Za przekroczenie limitu czasu załoga będzie miała doliczoną karę 3 godziny.
18. Załoga, która zrezygnuje z imprezy ma obowiązek poinformowania o tym fakcie organizatora i zdania karty drogowej.
19. Kaski obowiązkowe w klasach EM, EE, W, Q .
20. Klasa T zalecane
21. Uczestnicy startują w klasach:
Extrim Mechanik – EM pojazdy dowolnej konstrukcji z wyciągarkami mechanicznymi , elektrycznymi lub hydraulicznymi o DMC do 3,5t.
Extrim Elektryk – EE pojazdy dowolnej konstrukcji z wyciągarkami elektrycznymi o DMC do 3,5t.
Wyczyn – W pojazdy dowolnej konstrukcji bez wyciągarek o DMC do 3,5t.
Turystyk – T pojazdy o DMC do 3,5t z fabrycznym nadwoziem ( dopuszczone niewielkie zmiany nadwozia np. podcięte błotniki) z jedną wyciągarką z przodu.
Quad – Q pojazd z napędem 4x4.
- Ostateczna i niepodważalną decyzję o dopuszczeniu pojazdu do imprezy podejmuje organizator, sędzia i klasyfikuje do odpowiedniej klasy.
22.Wyniki podlicza i ogłasza Organizator oraz sędziowie.
W punktacji liczy się:
ilość zdobytych punktów ( jedno okrążenie trasy = 1 punkt)
czas przejazdu trasy.
23. Każdy pojazd musi posiadać ubezpieczenie OC i NW oraz być zarejestrowany. Wszyscy uczestnicy mają obowiązek naklejenia w widocznym miejscu na pojazd biorący udział w imprezie naklejek z nr. startowym oraz naklejek sponsorów rajdu. Brak tych naklejek w czasie trwania imprezy spowoduje dyskwalifikację.
24. Impreza składa się z dwóch etapów:
Etap nocny trwający 5 godzin rozpoczyna się 29.09.2017
Etap dzienny trwający 8 godzin rozpoczyna się 30.09.2017
Przed każdym z etapów odbędzie się odprawa na której organizator przekaże informacje odnośnie trasy.
25. Każdy Uczestnik dobrowolnie bierze udział w imprezie i przyjmuję na własną odpowiedzialność wszelkie ryzyko związane z uczestnictwem w imprezie. Ponadto oświadcza, że przyjmuje wszelką odpowiedzialność prawną (cywilną, karną i administracyjną) za straty spowodowane swoim działaniem bądź też powstałe w wyniku używania jego pojazdu. Oświadcza, że zrzeka się wszelkich praw do podejmowania postępowań sądowych oraz wszelkich praw do występowania z regresem i roszczeniami wobec organizatorów, jego agentów, sponsorów, uczestników i pomocników, organom władzy, właścicielom terenu, a także wszelkim innym osobom powiązanym z organizacją imprezy w związku z wszelkimi wypadkami bądź poniesionymi stratami związanymi z imprezą.
Organizator


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 08 Lip 2017, 21:13 
Offline

Rejestracja: 12 Lis 2015, 17:37
Posty: 22
Miejscowość: Kolno 4x4
bryka: Yamaha Grizzly 700
tel: 508474108
Gdzie można się zapisywać ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY