forum Off-road na Podlasiu - forum.podlasie4x4.pl

Oficjalne forum dyskusyjne stowarzyszenia Podlasie4x4
Obecny czas: 20 Maj 2019, 21:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 07 Kwi 2017, 20:26 
Offline

Rejestracja: 28 Sty 2016, 20:30
Posty: 17
bryka: Suzuki Samurai
Drodzy... Pragniemy Was zaprosić na " I ciechanowską eXplozję 4x4 ", która odbędzie się 27.05.2017 r. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ w Ciechanowie i najbliższych jego okolicach, coś takiego zaistnieje pierwszy raz. Imprezy Off-Road niezaprzeczalnie są bardzo emocjonujące, widowiskowe i trudne.

Link do strony
https://www.facebook.com/offroadciechan ... ts&fref=ts

Ale my chcemy pójść tez krok naprzód i oprócz wyczynowych maszyn , damy również możliwość wykazania się posiadaczom " cywilnych " samochodów 4x4 . Będzie to doskonała nauka, zabawa i niezapomniana przygoda .
W tym dniu nikt nie będzie się nudził . Zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci będzie wiele atrakcji . Przez cały dzień 27 maja w Ciechanowie i jego okolicach będzie działo się ich baaaardzo dużo.
Nasze wydarzenie jest stworzone dla osób z pasją , osób które mają już doświadczenie w tego typu imprezach oraz dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Off-roadem , sprawdzić siebie i swoje auta w terenie. Cel ten wiąże się również z dobrą zabawą i rozpropagowaniem turystki 4x4 i off-roadu oraz ciechanowskiego regionu.
Przeżyj wspaniałą przygodę i ZOSTAŃ BOHATEREM W SWOIM AUCIE
Prosimy aby wszystkie załogi biorące udział w imprezie ,a nie posiadające metromierza , były wyposażone w urządzenia pozwalające odliczać przejechane metry z możliwością ich wyzerowania . Zalecamy posiadanie nawigacji samochodowej posiadająca taką funkcję lub prosimy o pobranie takiej aplikacji na urządzenie mobilne (smartfony,tablety) i sprawdzenie jej przed rajdem w celu uniknięcia nieporozumień , oraz aparatu fotograficznego do zaliczania fotopunktów. Zaliczenie fotopunktu umieszczonego na trasie polega na zrobieniu zdjęcia punktu wraz z numerem oraz fragmentem samochodu połączonego za pomocą jednej osoby dorosłej (lub dzieci z załogi, dotyczy tylko klasy PRZYGODA)wraz z samochodem, uwiecznione na wyraźnym zdjęciu.

Aplikacja metromierz : np. Rally Tripmeter

https://play.google.com/store/apps/deta ... eter&hl=pl

UWAGA
Dla bezpieczeństwa dzieci biorące udział w imprezie poza autami MUSZĄ poruszać się w kamizelkach odblaskowych.
Na wydarzenie zapraszamy auta w następujących klasach:

Klasa Przygoda

Zarejestrowane auta terenowe z napędem na 4 x4 o dmc. 3,5t, posiadające ważny dowód rejestracyjny i aktualne ubezpieczenie OC , z nadwoziem seryjnym bez przeróbek podnoszących ich walory terenowe. Wyposażone w opony AT, nie dopuszczamy opon z agresywnym bieżnikiem ( Simex, Maxxis, Bogger) oraz wyciągarek. Zalecane posiadanie solidnych zaczepów holowniczych a także lin, pasów do wyciągania auta z opresji oraz zabezpieczenie lakieru przed porysowaniem.
Do tej klasy zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi, które chcą zapoznać się z Off-Roadem oraz z urokami otaczającej przyrody, jak również posiadaczy aut z napędem 4x4, którzy chcą sprawdzić siebie i możliwości swojego auta w trudniejszym terenie .
W tej klasie wyjątek stanowią rodziny z dziećmi, które zechcą wziąć udział w wydarzeniu, autami zmodyfikowanymi np. posiadającymi opony MT w rozmiarze max 33” ( ewentualne wyciągarki zostaną zaplombowane).
Dla bezpieczeństwa dzieci biorące udział w imprezie poza autami musza poruszać się w kamizelkach odblaskowych.

Klasa Turystyk z Wyciągarką

Zarejestrowane i posiadające aktualne ubezpieczenie (OC) auta terenowe z napędem na 4x4 i reduktorem o dmc 3,5t. Klasa dla aut z JEDNĄ wyciągarką elektryczną . Do tej klasy zapraszamy auta o karoserii przypominającej fabryczną, nie ciętej z przodu ani z tyłu, NIE DOPUSZCZAMY Zmot, ani innych autorskich konstrukcji , nadwozi w formie klatki. Auto może posiadać zewnętrzną lub wewnętrzną klatkę bezpieczeństwa, blokady i inne udogodnienia ułatwiające walkę w terenie. Zalecane opony MT, SImex, posiadanie hi-lifta i trap, oraz kasków ochronnych. Obowiązkowe posiadanie solidnych zaczepów holowniczych oraz pasów zabezpieczających drzewa.

Klasa Wyczyn

Zarejestrowane i posiadające aktualne ubezpieczenie (OC) auta terenowe z napędem na 4x4 i reduktorem o dmc 3,5t. Klasa dla aut bez wyciągarek elektrycznych, mechanicznych, hydraulicznych, itp ewentualne wyciągarki zostaną zaplombowane. Dopuszczone jest używanie jedyne wyciągarki ręcznej tzw. Tirfor . Do tej klasy zapraszamy auta o karoserii przypominającej fabryczną, nie ciętej z przodu ani z tyłu, NIE DOPUSZCZAMY Zmot, ani innych autorskich konstrukcji , nadwozi w formie klatki. Auto może posiadać zewnętrzną lub wewnętrzną klatkę bezpieczeństwa, blokady i inne udogodnienia ułatwiające walkę w terenie. Zalecane opony MT, Simex, posiadanie hi-lifta i trap, oraz kasków ochronnych. Obowiązkowe posiadanie solidnych zaczepów holowniczych oraz pasów zabezpieczających drzewa.

Klasa Turystyk z wyciągarką i Wyczyn pokonują te same fotopunkty, Przygoda inne lżejsze.

ZAPISY
Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest przesłanie zgłoszenia na adres explozja4x4@gmail.com oraz opłaty za udział. Do startu zostaną dopuszczone tylko te załogi, które w dniu rajdu podpiszą stosowne oświadczenie o przestrzeganiu regulaminu wydarzenia oraz odpowiedzialności cywilnej.
Zapisy przyjmujemy do 15.05.2017 do godz. 24:00 (po tym terminie NIE MA ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI UDZIAŁU W IMPREZIE !!)

W zgłoszeniu proszę podać:
Klasę w jakiej startujecie
Imię i nazwisko Kierowcy / rozmiar koszulki / nr telefonu
Imię i nazwisko Pilota / rozmiar koszulki / nr telefonu
Ilość osób dodatkowych w aucie/ rozmiary koszulek
Liczba dzieci w załodze / rozmiary koszulek
Auto: marka, model, nr rejestracyjny auta/ obowiązkowo
Nazwa Teamu / opcjonalnie

Wszelkie dodatkowe pytania , sugestie: prosimy kierować na adres explozja4x4@gmail.com, lub pod podane nr tel.
Darek 510203722 ,Maciek 607894577, Piotrek 664319116, Maciek 697975661

Wpisowe
250 zł od załogi ( Kierowca + Pilot)
Dodatkowe osoby dorosłe – 100 zł ( osoba powyżej 16 rż. będzie traktowana jako dorosła)
Dzieci bez opłat za uczestnictwo ( koszulki 25 zł os.)
Przelew z dopiskiem eXplozja , nazwiskiem kierowcy/pilota, prosimy kierować na poniższy nr konta:
Stowarzyszenie Wspierania Edukacji ZROZUMIEĆ SIEBIE ,
06-400 Ciechanów, Ul. Płońska 29
Bank Spółdzielczy Ciechanów
80 8213 0008 2001 0025 0577 0001

Prosimy o przemyślane decyzje o udziale w wydarzeniu, gdyż organizatorzy nie zwracają wpłat w przypadku rezygnacji z udziału.

W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają:
• koszulki dla uczestników ( kierowca + pilot)
• ubezpieczenie;
• roadbook;
• przygotowanie i sprzątanie trasy;
• puchary dla zwycięzców;
• służby porządkowe;
• miejsce bazy imprezy wraz z możliwością pozostawienia lawet, aut.
• ciepły posiłek w bazie

Kary i dyskwalifikacje
Pod karą dyskwalifikacji nie wolno:
Rozwijać prędkości większej niż 45 km/h NA CAŁEJ TRASIE WYDARZENIA !!
Ścinać, rozjeżdżać jakichkolwiek rosnących drzew, krzewów, upraw
Jeździć w pobliżu domów mieszkalnych powyżej 10 km/h !!( nie dotyczy dróg utwardzonych)
Modyfikować „na własną rękę” trasy przejazdu poza wyznaczonymi w roadbooku (nie dotyczy zgłoszonych u organizatorów przypadków szczególnych jak awaria
Kategoryczny zakaz spożywania alkoholu i innych używek w trakcie trwania imprezy. Spożycie alkoholu, używek w czasie trwania imprezy automatycznie oznacza zakończenie dalszego uczestnictwa.
W przypadku , kiedy uczestnik I Ciechanowskiej eXplozji 4x4, dopuści się zniszczenia terenu poza wyznaczoną trasą lub swoim zachowaniem doprowadzi do szkód materialnych będzie podlegał karze finansowej do wysokości, która zrekompensuje wyrządzona szkodę lub podejmie się działań w celu przywrócenia stanu pierwotnego.
Każdy uczestnik oświadcza, ze zapoznał się z regulaminem i przyjmuje go do wiadomości. Każdy uczestnik jest świadom ryzyka, bierze udział w wydarzeniu na własna odpowiedzialność i zarzeka się jakichkolwiek roszczeń od organizatorów oraz właścicieli terenów w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia auta.
Każdy uczestnik zarzeka się roszczeń od organizatora w przypadku uszkodzenia ciała , wypadku czy też śmierci
Każdy uczestnik bierze pełna odpowiedzialność za osoby znajdujące się w pojeździe, a w szczególności jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo dzieci , które ma pod opieka . Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wydarzenia , które mogą mieć wpływ na stan zdrowia uczestników czy też stan techniczny i wizualny samochodu uczestniczącego w imprezie.
Każdy z uczestników jest świadom ponoszonego ryzyka i na własną odpowiedzialność bierze udział w wydarzeniu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 22 Maj 2017, 22:54 
Offline

Rejestracja: 28 Sty 2016, 20:30
Posty: 17
bryka: Suzuki Samurai
Harmonogram dla startujących:

•6:30-8:00 Biuro eXplozji i Rejestracja uczestników i rozdanie materiałów na terenie CH Mrówka, ul. Niechodzka 5 Ciechanów

•8:00 Indywidualny przejazd uczestników na Plac Jana Pawła II

•8:30-9:00 Odprawa

•9:00 Start uczestników z Placu Jana Pawła II

•17:00 Meta na terenie CH Mrówka ul. Niechodzka 5 Ciechanów


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 22 Maj 2017, 22:58 
Offline

Rejestracja: 28 Sty 2016, 20:30
Posty: 17
bryka: Suzuki Samurai
Lista uczestników

https://www.facebook.com/offroadciechan ... =3&theater


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 01 Cze 2017, 00:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2014, 11:17
Posty: 57
Miejscowość: Stare Glinki
bryka: Patrol Y60
tel: 693530724
Współbracia i siostry z błota i piachu, kto nie był niech żałuje... Rajd przygotowany perfekcyjnie, roadbook i oznaczenie trasy bezbłędne, tereny bardzo ciekawe. Szkoda tylko, że było tak krótko :cry:
Ps.: Dziękujemy Adamowi z Terenwizji za uwiecznienie naszych wyczynów ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 08 Cze 2017, 10:32 
Offline

Rejestracja: 28 Sty 2016, 20:30
Posty: 17
bryka: Suzuki Samurai
Bardzo dziękujemy że zaszczyciliście naszą imprezę swoją obecnością i za dobre słowa. Dokładaliśmy wszelkich starań by nasza 1 explozja wybuchła pozytywnie, a z opinii uczestników slyszymy, że tak było. Możemy tylko obiecać, że usuniemy wszystkie niedociągnięcia by za rok było jeszcze lepiej.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY